Lékaři rostlin

Výstava je uspořádaná v rámci roku na ochranu rostlin vyhlášeného OSN. Podrobně se dívá na práci rostlinolékaře, historické souvislosti a současnost oboru. Mapuje jeho oblasti zkoumání a zároveň poukazuje na palčivé otázky, třeba zda chemicky ošetřovat či nikoliv. 

 

Hlavním vizuálním prvkem výstavy je makro struktura listu, symbolizující systém cév a žilek. V kombinaci s propletenou typografií jsme vytvořili kontrast mezi tím co je zdravé a čemu bychom měli věnovat pozornost – Lékařům rostlin. 

 

Další vizuální prvek je krajina – místo, kde se rádi procházíme a nacházíme v něm útěchu, inspiraci, či spočinutí. Tento motiv výstavy zárověň pomáhá odlehčit tíživě věděcké téma plné grafů a tabulek.

 

Ocitnete se tak na naučné stezce, kde vás provedou poloprůsvitné zástěny s motivy přírodních úkazů či poetické básně o krajině Václava Vokolka, ilustrace výtvarnice Petry Cífkové, dynamické organické tvary a přírodní textura, nebo koutek videomappingu Františka Pecháčka. To celé si vychutnáte při pohledu z dřevěné lávky. Je to prostor, který žije, dýchá a šumí.

 

Nejmenší návštěvníci se můžou pobavit u obrazových magnetických tabulí a interaktivních kvízů.

 

V krajině se náhle cosi

propadá.

Mlha? Mračna? Vítr?

Zahrada!

Vcházíme do ní bosi...

2. 10. 2020–30. 6. 2020

Kurátor: Martin Kopeček, Jana Jírovcová

Architektura: Andrea Vokřálová

Grafika: Magdaléna Lindaurová, Michal Chodanič

Ilustrace: Petra Cífková

Videomapping: František Pecháček

Stavba: Actpro s.r.o.

Tisk a instalace: Lepor, Kutná hora

Epický doprovod: Václav Vokolek

Foto instalace: Dita Havránková

Písmo: Beatrice Display + Beatrice Text

Klient: NZM, Praha

Realizace: 2020